"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Inspirowane sedesem

Kiedy restauracja inspirowana sedesem przeszła do porządku dziennego,  gdy wariacje na temat toalety pokazano w prestiżowym forenckim Palazzo Medici Riccardi, a znane sklepy wnętrzarskie zaczęły prześcigać się w designerskich wzorach,  niech już nikogo nie dziwi, że deska toaletowa to naprawdę trudny wybór.

 

Restauracja

„Modern Toilet” to chińska restauracja inspirowana publicznym szaletem. Goście siedzą na sedesach, a potrawy jedzą z talerzy w kształcie pisuarów, mydelniczek i oczywiście sedesów.

 

 

Inspiracje

2 lata temu w  prestiżowym włoskim Palazzo Medici Riccardi wystawiono dzieła sztuki inspirowane sedesami. Pokazano „Bisou” – deskę klozetową w formie kobiecych ust, sławojkę wkomponowaną w ławkę autorstwa Ginevry De Renzis Sonnino, luksusowy wychodek a’la toaleta Ludwika XIV, sedes obity włoska flagą, w kształcie kubła do chłodzenia szampana, czy dziecięcej kołyski.

 

www.123people.com by Clet Daliesque

www.super–pop.blogspot.com, Gregoria Konstantopoulosa

www.iltazebao.it, Ginevra De Renzis Sonnino

 

 

 

 

 

 


 

W domu

W Naszej łazience też nie może być nudno. Choć większość osób nie przywiązuje dużej wagi do deski sedesowej, jej odpowiedni wybór umili nam życie i ozdobi wnętrze.  Prawdziwym hitem stają się deski sedesowe inspirowane muzyką, naturą, geografią, czy sztuką.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcie profilowe: www.janetong.com „Modern Toilet”