"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Jak oszczędzić wodę?

Martwią Was coraz wyższe rachunki za wodę? Być może problem tkwi w zbyt długich kąpielach pod prysznicem. Na szczęście naukowcy z Uniwersytetu Tufts mają na to rozwiązanie!

Nie jest łatwo zrezygnować z długich kąpieli. Jednak jeszcze trudniej określić ile czasu spędzamy pod prysznicem podczas jednorazowej kąpieli. Rozwiązaniem może okazać się Uji – specjalna bateria prysznicowa dla oszczędnych.

Gadżet pod prysznic działa podobnie jak większość energooszczędnych akcesoriów. Po włączeniu wody, bateria prysznicowa przybiera zieloną barwę. Gdy minie czas przeznaczony na krótką kąpiel, kolor baterii zmienia się na żółty. Po kilku dodatkowych minutach przybiera zaś czerwony kolor, informujący o przekroczeniu czasu przewidzianego na jednorazowy prysznic. Obecnie alarmująca barwa zapala się po około 7 minutach, jednak naukowcy przekonują, że już niedługo użytkownik sam będzie mógł regulować czas kąpieli.

Czekamy na końcowe efekty prac nad Uji. Gadżet zapowiada się bardzo obiecująco. Do czasu jego udoskonalenia, polecam niedrogie urządzenie Waterpebble, o którym możecie poczytać TU.


www.ujishower.com

www.ujishower.com

projekt: www.ujishower.com