"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Łazienka z widokiem na Paryż

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne stają się utrzymane w stylu paryskim czarno-białe łazienki. Dominuje w nich klasyka i biel złamana czernią. Trudno się dziwić tej fascynacji, skoro połączenie tych dwóch kolorów bywa ponadczasowe i niezwykle eleganckie.

łazienka2

W paryskich łazienkach dużą rolę odgrywa kolor biały. Pojawia się on nie tylko na ścianach i podłodze, ale również wśród sprzętów i dodatków.

łazienka4

Charakterystycznym motywem są białe lub czarne, frezowane niewielkich rozmiarów płytki, nawiązujące wielkością i kształtem do tych sprzed lat, znanych z dawnych kaflowych pieców czy z paryskich stacji metra.

łazienka1


Kolejnym istotnym elementem w paryskiej łazience jest geometryczny wzór na podłodze, układany najczęściej w formie szachownicy z czarno – białych płytek. Zamiast typowej szachownicy możemy ułożyć także inne wzory, stworzone z czarno-białych kwadratów lub rombów.

łazienka 7

Elegancką całość z pewnością podkreślą klasyczne formy ceramicznej  umywalki, umieszczonej na postumencie, jak również retro baterie z klasycznymi kurkami, utrzymane w kolorze brudnego złota i starego srebra, ale i miedzi. Jeśli w naszej łazience dysponujemy większą ilością miejsca, to zainwestujmy w klasyczną wolnostojącą wannę, opartą na lwich nóżkach. Będzie tu idealnie pasować. Jeśli natomiast mamy  prysznic obudujmy go klasycznymi płytkami, zasłaniając kabinę jedynie  kawałkiem  materiału.

łazienka3