"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.homeizea.com

Łazienka 2013 roku

Jesteście ciekawi jak wygląda łazienka na miarę 2013 roku? Jakie trendy królują w aranżacji pokojów kąpielowych? Co stało się passé? Oto krótki przewodnik po bieżących trendach.

 

1. Passé

Podobno styl glamour i barokowe połączenie salonu z łazienką odeszło dla lamusa. Nie zgodzi się ze mną na pewno włoska firma lineatre, która właśnie na barokowym anturażu zbiła majątek.  Włosi nie przejmują się aktualnymi trendami, bowiem łazienka powinna być spójna z Naszym gustem. Dopiero potem można zastanawiać się, czy Nasz styl jest modny i co z najnowszych trendów warto wykorzystać  w aranżacji wnętrza.

 

2. Eko spa

W 2012 roku kolory wykorzystywane w łazience mają związek z naturą. Są to beże, brązy, zielenie i błękity. Popularnym motywem są wykończenia z kamienia i drewna. Warto postawić na drewnianą wannę lub kilka dużych kamieni, imitujących odprężające pokoje w spa. Projektanci wykorzystują również element zieleni. W łazienkach tworzą żywe ściany i stawiają egzotyczne rośliny. Ekologia przede wszystkim – tanio, zdrowo i energooszczędnie. W związku z tym do oświetlania łazienki nie używamy już zwykłych żarówek, a oświetlenia LED-owego.

 

 

3. Funkcjonalizm przede wszystkim

W 2012 roku łazienka ma być przede wszystkim funkcjonalna. Powinniśmy korzystać z najnowszych nowinek techniki, pamiętając, że nowoczesna łazienka jest synonimem stylu eko. Wykorzystując np. najnowsze baterie łazienkowe stawiamy na wydajność i mniejsze zużycie wody.

 

 

4. Oderwane od ściany

W tym wypadku znowu miesza się dbałość o środowisko, czystość i funkcjonalizm. Modne pozostają efektowne, wolno stojące wanny, które coraz częściej królują w pokojach kąpielowych. W mniejszych mieszkaniach projektanci również odrywają od ściany. Standardem są już podwieszane sedesy i bidety, które o wiele łatwiej utrzymać w czystości.

 


 

5. Prostota

Skandynawski styl wkroczył nie tylko na salony. Głęboko powiązane z ekologią północne motywy przeważają w 2012 roku. Królują neutralne barwy,  drewniane podłogi i minimalistyczne dodatki. Sprzęty zyskały bardzo proste formy, a prawdziwym hitem okazały się kabiny prysznicowe typu walk in. Nic nie stoi na wierzchu, wszystkie akcesoria i kosmetyki pochowane są w szafkach. Prosta i eklektyczna – taka jest łazienka 2012 roku.

 

 

6. Minimalistyczna przestrzeń

W tym roku nie lubimy bałaganu i zbytniego przepychu. Wszystko ma być urządzone bardzo minimalistycznie, wręcz surowo.

 

 

7. Wszystko razy dwa

Popularnym motywem jest mnożenie sprzętów, mebli i akcesoriów. Dwa fotele, dwa lustra, dwie umywali, dwa dozowniki na mydło – to najbardziej charakterystyczny trend bieżącego roku.

 

Zdjęcie profilowe: www.homeizea.com