"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Dekoracja stołu na lato

W wielu domach pierwszy dzień lata jest jednocześnie wielką inauguracją letnich przyjęć w ogrodach i na tarasach. Jednak, aby zachwycić wymagających gości nie wystarczy pyszne jedzenie i kolorowe napoje, równie ważna jest stylowa aranżacja stołu.

W tym roku coraz bardziej popularne stają się pomysłowe gadżety i ręcznie robione dodatki na stół. Przyjęcia ozdabiamy papierowymi obrusami, osobistymi liścikami, zdjęciami, drewnianymi podstawkami i świecami w rustykalnych słoikach. Styl babciny króluje nie tylko na letnich przyjęciach. Przekonali się do niego dekoratorzy sal weselnych i eleganckich przyjęć. Drewniane misy i kolorowe donice, a w nich polne kwiaty to prawdziwy hit sezonu.

Przy wyborze kolorystyki stołu powinniśmy kierować się babcinym lub eleganckim podejściem. Rozbielone, pastelowe kolory, szczególnie modna sorbetowa żółć, świetnie współgrać będą z rustykalnymi dodatkami. W aranżacji eleganckich przyjęć warto zaś skorzystać z najmodniejszych kolorów 2013 roku – szmaragdowego lub szafirowego. Zobaczcie garść inspiracji: