"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Mieszkanie z ogrodem

Ogródki w mieszkaniach na parterze coraz częściej pojawiają się w propozycjach deweloperów. Nowy trend doskonale sprawdza się nie tylko w centrach dużych miast, ale również w mieszkaniach zlokalizowanych w mniejszych miejscowościach. Każdy z nas bowiem posiada potrzebę przebywania bliżej natury, niezależnie od tego czy pragnie sąsiedztwa miejskich atrakcji czy ciszy i zielonych krajobrazów. Zobaczcie, jak zorganizować ogródek w bloku.

Mimo, iż coraz częściej można znaleźć inwestycje z ogrodem przynależnym do mieszkań na parterze, jego przestrzeń zwykle wynosi jedynie kilkanaście metrów kwadratowych. Tak niewielka powierzchnia wymaga od nas odpowiedniego rozplanowania przestrzeni.

Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę, że przymieszkalny ogródek nie będzie wymarzonym miejscem na hodowlę warzyw czy owoców. Oczywiście miłośnicy ekologicznych produktów mogą posadzić w nim krzewy owocowe, pomidory czy sałatę. Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że na tak niedużej przestrzeni plony będą raczej niewielkie.

O wiele lepiej sprawdzą się świeże zioła, krzewy dekoracyjne oraz kwiaty wieloletnie. Przy ich wyborze warto kierować się nie tylko wyglądem, wielkością, ale przede wszystkim okresem kwitnienia – tak, by nasz ogród wyglądał pięknie zarówno wiosną, latem, jak i jesienią.

W aranżacji ogrodu w bloku nie można także zapomnieć o przestrzeni do odpoczynku, spotkań z przyjaciółmi czy zjedzenia posiłku. W zależności od wielkości ogródka zainwestujmy więc w ławki, wygodne leżaki, stoliki czy nowoczesne hamaki. Zobaczcie: