"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Balkon na 4 piętrze

Ludzie którzy mieszkają w apartamentach na czwartym piętrze zazwyczaj nie posiadają przestronnych tarasów.  To nie oznacza ,  że nie mogą modnie i stylowo spędzać wolnego czasu. Oto przepis na idealną mini-balkonową aranżacje:

 

Będziesz potrzebował:

–        poduszki
–        hamak
–        leżak
–        kwiaty
–        kawiarniany stolik i krzesła
–        lampki

 

Wykonanie:

1) Rośliny na balonie dodadzą życia i koloru niezagospodarowanej przestrzeni. Jeśli posiadasz mały balkon skorzystaj ze sprawdzonej sztuczki architektów krajobrazu – większe rośliny postaw w głębi balkonu, mniejsze zasadź na froncie tarasu. Dzięki takiej aranżacji optycznie powiększysz otwartą przestrzeń. Domowej atmosfery dodadzą warzywa ( np. pomidory) i zioła w niewielkich skrzynkach, doniczkach, czy formie „żywej” ściany.

 

 

2) Najważniejszą częścią balkonu jest miejsce relaksu. Nie zapomnij o wygodnym hamaku, leżaku i wodoodpornych poduszkach w jasnych kolorach.

 


 

 3) Jeśli zostało Ci jeszcze wolna przestrzeń, dodaj mały stolik i kilka krzeseł.

 

 

4)   Zainstaluj wiszące lampki, dzięki którym zaoszczędzisz wolne miejsce. Jeśli nie chcesz inwestować w popularne balkonowe oświetlenie, pamiętaj, że świetnie sprawdzą się również bożonarodzeniowe światełka.

 

 

5)  Modną aranżacją jest łączenie stylu pokoju dziennego i balkonu. Dzięki zachowaniu jednej tonacji kolorów i podobnej barwy podłogi wnętrze będzie wydawało się większe.