"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
projekt Dayka Robinson, zdjęcie Christina Wedge

Trendy w pokojach nastolatków

Okres dojrzewania to szczególny czas w życiu każdego dziecka. Jest to moment wielu ważnych decyzji, odkrywania świata i poznawania własnych pasji. Rodzice na wiele sposobów mogą ułatwić dziecku trudny etap przejścia w dorosłość, ale chyba jednym z najlepszych prezentów jaki mogą mu podarować jest miejsce, które odzwierciedla ich własną, unikalną osobowość. Zobaczcie 4 najgorętsze trendy w aranżacji pokoju dla nastolatka.

 

1. Wymyślne zagłówki

Pokój nastolatka powinien być bardziej dojrzały niż pokój dziecka, jednak w żadnym wypadku nie może przypominać tradycyjnej sypialni. Dlatego świetnym pomysłem, a jednocześnie jednym z najgorętszych trendów w aranżacji pokoju dla nastolatka są wymyślne zagłówki, które w doskonały sposób łączą dojrzałość z zabawą. W tej roli świetnie sprawdzą się ręcznie robione zagłówki, a pomysły na nie znajdziecie TU.

2. Mocny akcent

Jednym z najlepszym pomysłów na ożywienie pokoju nastolatka jest użycie mocnego akcentu kolorystycznego. Pozwólcie zaszaleć swojej wyobraźni, bowiem ściana o mocnej barwie jest jednym z symbolów dojrzewania.


3. Niezwykły sufit

Hitem ostatnich sezonów są niecodziennie pomalowane sufity. Ten trend świetnie sprawdzi się w pokoju nastolatka, niezależnie czy zdecydujecie się modne paski, czy też aranżację przypominającą rozświetlone niebo. Niezbędne wskazówki znajdziecie TU.

4. Tablicowa ściana

W prezentacji najgorętszych trendów w pokojach nastolatków nie mogło zabraknąć tablicowej ściany. To ona upamiętni ważne cytaty, słowa ulubionych piosenek czy też artystyczne graffiti. Więcej na temat farby tablicowej możecie przeczytać TU