"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Łóżko dziecięce

Ostatnio dostaję od Was wiele e-maili w sprawie aranżacji niewielkich pokoi dziecięcych. Najczęściej pytacie mnie, jakie meble wybrać do małego pokoju, jak łączyć funkcjonalne rozwiązania na niewielkich przestrzeniach i jak w jednym wnętrzu urządzić pokój dla rodzeństwa. Dziś, postanowiłam bliżej przyjrzeć się Waszym problemom, tym razem skupiając się na łóżku w małym, dziecięcym pokoju.

Na rynku dostępnych jest tysiące łóżek dziecięcych, jednak wszystkie meble można tak naprawdę podzielić na 7 podstawowych grup – łóżka tradycyjne, łóżka na podwyższeniu, tapczany, rozkładane sofy, łóżka piętrowe, odwrócone łóżka oraz łóżka wysuwane.

Ten podstawowy mebel w pokoju dziecięcym, zwłaszcza w przypadku łóżek na podwyższeniu, często połączony jest z półką, biurkiem lub szafą na ubrania. Takie rozwiązania biją rekordy popularności wśród łóżek dostępnych na rynku i jak się okazuje, Wam również podobają się zorganizowane projekty.

Co zrobić w przypadku aranżacji małego pokoju dla rodzeństwa? Tu najlepiej sprawdzą się łóżka piętrowe, będące doskonałą alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań. Jeśli jednak, Wasze dzieci nie chcą spać na wysokości, do dyspozycji pozostaje jedynie łóżko wysuwane. To świetne rozwiązanie dla rodzeństwa, doskonale sprawdzające się na niewielkich przestrzeniach. Takie łóżko składa się z dwóch, niemal równych materacy. Często bywa także wyposażone w dodatkową szufladę na pościel. 

W aranżacji niewielkiego pokoju dla jednego dziecka sprawdzą się zaś tradycyjne łóżka, tapczany, rozkładane sofy, a także stosunkowo nowe rozwiązanie – łóżko odwrócone. Ta ciekawa propozycja pozwala zamontować łóżko na dwa sposoby – z miejscem do spania na górze lub na dole, dostosowując się równocześnie do zmieniających się preferencji dziecka.

Znając podstawowy podział łóżek dziecięcych o wiele łatwiej będzie Wam znaleźć odpowiednie rozwiązanie do małego pokoju. Ciekawa jestem, którą aranżację wybierzecie?


Sergi Mengot, www.interiornity.com

Sergi Mengot, www.interiornity.com