"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Jak wybrać biurko dla dziecka?

W XVII-wiecznej Francji w roli blatu sprawdzał się stół, za półki i szuflady służyła zaś połączona z blatem komoda. Dziś, możemy znaleźć setki biurek o różnej wielkości, kształcie i w wielu kolorach. Jednak mimo, że od powstania biurka minęło już ponad 400 lat, nadal pojawia się pytanie – jak wybrać odpowiedni mebel?

Wybierając biurko do pokoju dziecka należy kierować się przede wszystkim jego parametrami technicznymi. Na drugim miejscu powinna znaleźć się funkcjonalność, na trzecim zaś kształt i design. Choć każdy uczeń marzy o pięknym biurku, rodzice muszą przede wszystkim zwracać uwagę na zdrowie dziecka, które przy blacie spędza nawet kilka godzin dziennie.

Parametry techniczne

Eksperci radzą, aby biurko dla młodszych dzieci miało szerokość około 75 cm i głębokość 50 cm. W przypadku nastolatków, w zależności od wzrostu, biurko powinno mieć długość 120-160 cm i szerokość 80-90 cm. W tym wypadku głębokość biurka powinna wynosić minimum 60 cm. Ważny jest również kąt nachylenia blatu między 10° – 16°, co powoli wymusić odpowiednią postawę siedzącego przy biurku ucznia.

Funkcjonalność

Siedząc przy biurku, dziecko powinno mieć w zasięgu ręki wszystkie niezbędne przybory. Od niedawna należy do nich również komputer. Jeśli dziecko pracuje na komputerze stacjonarnym, ważne jest aby wysokości, na których ustawiony jest monitor i klawiatura były zróżnicowane. Co więcej, różnica między tymi wysokościami nie powinna być mniejsza niż 10 cm!

Kształt i design

Biurka przybierają dziś najróżniejsze kształty – od tradycyjnych, prostokątnych konstrukcji, przez narożne meble, aż po wymyśle formy. Wybór biurek jest ogromny, możemy wybierać spośród drewnianych, plastikowych, a nawet szklanych i stalowych mebli. W zależności od naszych preferencji bez problemu znajdziemy biurka pasujące do skandynawskiego, rustykalnego, nowoczesnego czy industrialnego stylu. Zawsze jednak pamiętajmy o najważniejszej wartości – zdrowiu młodego ucznia.

Jeśli będziecie mieli problem z doborem odpowiedniego mebla, zawsze służę pomocą. Czekam na wiadomości!

Shari Misturak

Shari Misturak


Marianne Larsen

Marianne Larsen

Fluff Designs & Décor

Fluff Designs & Décor

CVK Projects

CVK Projects

Great Rooms Designers & Builders

Great Rooms Designers & Builders

Hufft Projects

Hufft Projects

West Chin Architect

West Chin Architect

Neslihan Pekcan

Neslihan Pekcan

InView Interior Design

InView Interior Design

Création Maryse Crôteau

Création Maryse Crôteau