"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

25 pomysłów na pokój zabaw

Sypialnia dla dziecka i pokój zabaw to połączenie kreatywności z dużą dawką wyobraźni. To nieskończona ilość pomysłów, inspiracji i aranżacji. Jednak według doświadczonych projektantów to także wielkie wyzwanie, przy którym musimy pamiętać nie tylko o wyglądacie wnętrza, ale przede wszystkim o jego funkcjonalności.

 

1) Układ przestrzeni

Urządzając sypialnie dla dziecka pamiętajmy o wydzieleniu miejsca do wypoczynku, nauki i zabawy. W tym układzie powinno znaleźć się łóżko, biurko, szafa, półki na książki, szafki na zabawki, kącik zabaw.  Pamiętajmy, że dzieci szybko rosną, dlatego postawmy na funkcjonalne meble i gadżety.

www.mydesignchic.com, Mabley Handler Design

www.mydesignchic.com, Mabley Handler Design

2) Miejsce do odpoczynku

Zwykłe łóżko nie wystarczy. W pokoju dziecka powinny znaleźć się również miejsca do odpoczynku: krzesła, fotele lub pufy. Nowoczesnym rozwiązaniem są hamaki oraz krzesła podwieszane do sufitu.

3) Przechowywanie

Przechowywanie ubrań, zabawek, książek to najtrudniejsze wyzwanie w dziecięcym pokoju. Na szczęście dzisiejsze możliwości składowania znacznie ułatwiają ten problem.


4) Bajkowy wystrój

Jeśli wykorzystałeś praktyczne rozwiązania, czas na odrobinę szaleństwa.  Oto kilka pomysłów na bajkowy wystrój pokojów, które  zachwycą każde dziecko.

Zdjęcie profilowe: www.traditionalhome.com