"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Łóżko piętrowe w pokoju dziecięcym

Urządzenie pokoju dziecięcego, tak żeby podobał się zarówno dzieciom jak i rodzicom, nie należy do zadań z gatunku łatwych. Poniżej podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas aranżacji dziecięcej krainy zabaw i relaksu.

kids8

 

Najbardziej istotną kwestią w pokoju dziecięcym jest stworzenie odpowiednich warunków, umożliwiających zarówno zabawę, jak i wypoczynek. Po ustawieniu wszelkich niezbędnych mebli, niewielkie z założenia pokoiki dziecięce, nie oferują zbyt dużej ilości wolnego miejsca.


Colorful Interior Design For Kids Bedroom

Dlatego urządzając pokój dla malucha, rozejrzyjmy się za rozwiązaniami, które będą posiadały liczne schowki, szufladki, przegródki, zakamarki.Dzięki temu, będziemy mieli przestrzeń przeznaczoną na liczne zgromadzone przez pociechę zabawki i unikniemy niepotrzebnego bałaganu.

kids4

Któż z nas w dzieciństwie nie marzył o własnym łóżku piętrowym, zwłaszcza jeśli naszym królestwem miał być materac u góry? Piętrowe łóżka z opcją spania dwupoziomowego sprawdzają się w przypadku nieco starszych dzieci, szczególnie jeśli pokój należy do rodzeństwa.

kids5

Zajmuje ono zdecydowanie mniej miejsca. Jest wygodnie i co ważne, zabiera tyle samo powierzchni, co jedno posłanie sypialne.

kids9