"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Jak sprawić, żeby Twoje dziecko pokochało naukę?

Twoje dzieci nie chcą się uczyć? Powodem może być pokój. Trudno o skupienie w nudnym i szarym pomieszczeniu. Walkę na kolejne szlabany zamień na stworzenie dziecku prawdziwej przestrzeni dla małego geniusza.

 

Zaczynamy od kolorów

Skoro pokój Twojego dziecka ma być miejscem nauki, pozwól mu wybrać jego ulubiony kolor ścian. Zachęcenie dziecka do wspólnego dekorowania i malowania pokoju będzie świetną zabawą, ponadto dasz mu do zrozumienia, że liczysz się z jego cennymi uwagami. Pamiętaj  żeby zmienić kolor biurka przy który uczy się Twoje dziecko. Nowy wygląd zachęci go do pracy ze zdwojoną siła.

Akcesoria i dodatki

Nie przesadzaj z gadżetami. Zbyt duża ilość przedmiotów w pokoju dziecka będzie go rozpraszać.  Zwłaszcza na biurku! Bardzo dobrym pomysłem będzie zakup tablicy korkowej lub kredowej. I chociaż każde dziecko ma inny styl nauki, tablice pomogą mu zapamiętać najważniejsze informacje. To dobre miejsce do planowania dnia, wytyczania sobie zadań oraz świetna alternatywa dla komputera. Przy wyborze dodatków, skorzystaj z rad Twojego dziecka. Przydatne będą także kolorowe długopisy, kredki, spinacze, gumki czy designerskie zeszyty. Nauka powinna kojarzyć się dziecku z „fajną” zabawą.  Oczywiście akcesoria, gadżety powinny trafiać w zainteresowania dziecka. Dla geografa – mapa, dla chemika – laboratorium.

Zainwestuj w szafkę

Dzieci powinny mieć także  swobodny dostęp do książek. Dobrym rozwiązanie będzie kupno dużej szafki lub kredensu. Wspólnie ustalcie jakie książki powinny się na nich znaleźć. Dzięki temu Wasze dziecko będzie czytać to co lubi. Istnieje także większe prawdopodobieństwo, że w trakcie przerwy od nauki, sięgnie po którąś z wybranych wcześniej pozycji książkowych.

 


www.avonleahomes.ca

www.avonleahomes.ca, Jennifer McCarthy

Zdjęcie profilowe: www.bedroominteriordesign.com