"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Pięć odważnych deko pomysłów

Stolik do kawy wykonany z deski surfingowej? A może telewizor na sztaludze? Oto kilka ciekawych, a zarazem odważnych pomysłów na zagospodarowanie swojego mieszkania. Jedno jest pewne – będzie oryginalnie.

 

Surfuj po kawę

„Zrobię stolik do kawy z deski surfingowej” – założyła się z przyjaciółmi Annie Selke. Nikt jej nie wierzył. Parę tygodni później designerka dotrzymała słowa i wygrała zakład. A sam pomysł okazał się być na tyle oryginalny, że warto było go sprzedać. Brawo !

 

 Lewitujące krzesło

Kontrowersyjny projektant Johnatan Adler dostał proste zadanie: „Wymyśl lewitujące krzesło”. Dzięki prostym zabiegom stworzył ciekawą iluzję, która przykuwa wzrok i to w bezbłędnym stylu!

 

Łódka ponad głowami


Wiele rzeczy już widziałam, ale łódka na suficie to już totalny odjazd! Dwójka architektów, włócząc się leniwie po bezdrożach Vermontu, postanowiła wstąpić na kawę do małej nadmorskiej knajpy. I niemal umarli z wrażenia! Na suficie wisiała najprawdziwsza łódka rybacka. Pomysł spodobał się parze na tyle, że zaraz po powrocie postanowili sami „udekorować” swoje mieszkania w podobnym stylu.

 

Lustereczko powiedz przecie, czemu jesteś na suficie”

Kiedy hydraulicy przykręcili kran w łazience Lawrence’a Rizkowskiego tuż przy oknie, szybko okazało się, że nie ma już miejsca na powieszenie lustra. Pomysłowy Amerykanin przymocował jednak lustro do… sufitu. I trzeba mu przyznać, że wygląda to genialnie.

 

Mobilny telewizor

Jeżeli ktoś z Was myślał, że sztaluga służy tylko i wyłącznie do rozciągania na niej płótna, to grubo się myli. Okazuje się, że to świetne miejsce na postawienie telewizora. Oczywiście musi to być odpowiedniej grubości, stylowa sztaluga, która utrzyma telewizor i właśnie tego trzymał się twórca Vincent Wolf.