"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Salon w pofabrycznym klimacie

Prawdziwy szał na lofty trwa. Toteż trudno się dziwić, że salon w klimacie industrialnym to aktualnie najbardziej popularny trend w aranżacjach przestrzeni.  Poniżej prezentujemy kilka fajnych loftowych aranżacji, przywołujących dawne przestrzenie rodem z nowojorskiego Soho.

minimalistisches Loft

Dominują tu biele i szarości, złamane gdzieniegdzie kolorem czarnym, ale nie tylko.Jak na salon z pofabrycznym rodowodem przystało, nie może w nim zabraknąć surowych industrialnych elementów.


loft3

Czerwona lub biała cegła na ścianie, podobnie jak betonowe elementy, powinny się w takim wnętrzu obowiązkowo znaleźć. By ocieplić nieco klimat, wprowadźmy drewno, aksamit i proste formy mebli

.loft4

 Komody i szafki z powodzeniem możemy zastąpić skrzyniami i kuframi. Całość dopełnią ciemnoszara sofa z filcu, dwukolorowy dywan w paski i prosty szklany  stolik kawowy. Nikiel, szkło i aluminium to materiały, których w takim salonie nie powinno zabraknąć.

loft1

Pofabryczny klimat, choć częściej spotykany jest  na nieco większej przestrzeni, umiejętnie zaaranżowany dobrze będzie się prezentował także w niewielkim salonie w bloku. Jeśli dysponujesz nieco mniejszym metrażem niż wnętrza na zdjęciach, postaw na jasne barwy, odrobinę drewna, a zamiast betonu, zastosuj tynk strukturalny. Nie zapomnij o dodatkach.Pikowana sofa typu chesterfield, aluminiowy prosty stolik kawowy i industrialne lampy w kształcie filmowych reflektorów będą tu jak najbardziej odpowiednie.