"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Jeden kolor wiele możliwości – salon monochromatyczny

Aranżacja salonu z użyciem jednej barwy dla wielu może okazać się nudna, dlatego z obawy przed monotonią często od nich stronimy, wybierając z pozoru łatwiejsze w wykreowaniu pomysły wielobarwne. Warto jednak pamiętać, że ilość odmian jednego koloru bywa nieograniczona, a aranżacje monochromatyczne, w których króluje jeden kolor i wiele odcieni wcale nie muszą uchodzić za nudne.

mono1

Umiejętne operowanie nasyceniem i tonacją danego koloru może sprawić, że nasz salon na pierwszy rzut oka nie będzie wyglądać na jednokolorowe.

 

mono2

Powszechnie wiadomo, że kluczem do stylowych aranżacji jest prawidłowe zestawienie kolorów. W przypadku monochromatycznego pomieszczenia wybór odpowiedniej barwy nie powinien sprawić nam trudności.


mono8

 

Warto jednak zastanowić się nad jej odcieniem i nasyceniem. Również zmiana intensywności wybranego przez nas koloru może ciekawe urozmaicić klimat danego wnętrza.

mono6

Najczęściej w aranżacjach monochromatycznych stosuje się barwy neutralne takie jak biel, kolor piasku czy beż. „Warto pamiętać, że ten sam kolor użyty w różnych strukturach będzie prezentować się zupełnie inaczej. Dzięki temu białe ściany będą przez nas inaczej postrzegane niż białe zasłony, podobnie jak pobielone drewno, z którego zrobione są meble będzie wyglądać zupełnie inaczej niż biały skórzany wypoczynek.

mono3