"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Salon na poddaszu

W salonie na poddaszu ze względu na skosy istotny odpowiedni dobór domowych sprzętów. Urządzając taki  salon, powinniśmy zdawać sobie sprawę z faktu, iż to właśnie w nim spędzamy najwięcej czasu, dlatego warto aby znalazł się on w najdogodniejszym miejscu.

sal2

Kanapę, najlepiej niezbyt wysoką, warto ustawić tyłem do ściany skośnej. Przy takim układzie mamy pewność, że zaproszeni przez nas goście, wstając z kanapy, nie rozbiją sobie głowy. Zdarzają się jednak aranżacje w których, kanapa ustawiona jest na skośnej ścianie. Wszystko zależy od wysokości pomieszczenia i kąta nachylenia skosów.

sal7

 


W mieszkaniach na poddaszu najlepiej sprawdzają się lekkie konstrukcje. Nie przytłaczajmy zatem naszego salonu rozłożystym zestawem wypoczynkowym z dużymi oparciami. Wybierając komplet mebli wypoczynkowych, warto rozejrzeć się za fotelami na cienkich nóżkach.

sal10

Decydując się na aranżację poddasza powinniśmy w miarę możliwość pozostawić jak najwięcej przestrzeni otwartej, czasem kosztem wydzielonego przedpokoju czy tradycyjnej kuchni zamkniętej. Jeśli nasze mieszkanie posiada strop, to zrezygnujmy z niego i odsłońmy elementy konstrukcyjne, które powiększą optycznie przestrzeń i nadadzą jej charakteru.

sal6

To co dodaje uroku poddaszom, może jednocześnie utrudniać ich aranżacje. Liczne załamania ścian, słupy, skośne połacie dachu powodują, iż przestrzenie tego typu bywają nieregularne, a to sprawia, że urządzenie takiej powierzchni wydaje się być ograniczone. Wbrew pozorom możliwości, jakie stwarza mieszkanie ze skosami, nie tylko nie ogranicza aranżacji poszczególnych pomieszczeń, ale często bywa inspiracją do ciekawych rozwiązań przestrzennych.

sal11

Starannie przemyślany pomysł, a także odpowiednie materiały z pewnością stworzą z naszego poddasza przytulne gniazdko.

sal12