"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Kominek w salonie

Coraz więcej osób urządzających dom lub mieszkanie, planuje kominek w salonie. Trudno się dziwić, bowiem ten jakże uroczy element wyposażenia, nie tylko ogrzeje nas zimą, ale także niewątpliwe ciekawie prezentuje się, stwarzając przy okazji w naszym salonie niepowtarzalny klimat.

kom2

Na rynku dostępne są zarówno kominki wolno stojące, jak i klasyczne kominki ustawiane przy ścianie. Dużą popularnością cieszą się ostatnio wszelkiego rodzaju wiszące kominki panoramiczne, jak również stylowe rozwiązania typu koza.

 


jotul F400 se 058

Współczesne kominki, to nie tylko źródła domowego ciepła. Mogą one także służyć za grill lub ruszt do pieczenia najrozmaitszych kulinarnych potraw. Wśród wielu rozwiązań dostępnych na polskim rynku bez problemu odnajdziemy modele ze specjalnym rusztem, pozwalającym na pieczenie w kominku przy zamkniętych drzwiczkach.

kom5

Niestety instalacja tradycyjnego kominka w salonie możliwa jest tylko tam, gdzie znajduje się ciąg kominowy. Na szczęście na rynku istnieją alternatywne rozwiązania dla osób, które chciałyby cieszyć się ciepłem i blaskiem ognia, pomimo braku w mieszkaniu instalacji kominowej.

kom3