"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Jaki kolor kanapy wybrać?

Pierwsze pytanie jakie zadajemy sobie w nowym pokoju dziennym to – Na jaki kolor pomalować salon? Nie można się dziwić, przecież to najważniejsze, centralne pomieszczenie w każdym domu.

Sprawa wydaje się prosta, kolor ścian powinien współgrać ze stylem, w którym chcemy urządzić salon. Jednak pamiętajmy, że jeśli nie mamy gotowej recepty na aranżacje salonu,  nie warto na siłę szukać odważnych  pomysłów w magazynach. Czasem najprostsze rozwiązania dają największe pole do popisu. Jeśli  nie macie gotowych pomysłów na aranżacje, skorzystajcie ze sprawdzonego rozwiązania –  doboru koloru ścian do barwy kanapy.

Biała sofa

Dobrym pomysłem jest urządzenie białego salonu, w skandynawskim stylu: białe poduszki, białe meble, białe akcesoria i oczywiście białe ściany. To rozwiązanie sprawdzi się w każdym domu, nie wymaga umiejętności doboru koloru, łączenia stylów, czy znajomości trendów. W takim salonie warto postawić na mocne dodatki w jednym kolorze. Może to być czerń, fiolet, a nawet energetyczna limonka.

 

 

 Brązowa kanapa

Jeśli w salonie stanąć ma tradycyjna brązowa kanapa, nie ma powodu do obaw. Do tego koloru pasują niemal wszystkie barwy ścian. Dla konserwatystów najlepszym rozwiązaniem będą neutralne kolory, takie jak biały, czy beżowy. Świetnie sprawdzi również jasny żółty (kolor maślanego popcornu) i cytrynowy. W salonie, w który styl dyktuje brązowa kanapa, trzeba jedynie uważać na niefortunne połączenia z kolorem purpurowym.

 


Piaskowa kanapa

Piaskowa kanapa pozwala pomalować ściany w dwóch, odmiennych tonacjach. Pierwszym śmielszym pomysłem jest wybór odcieni z rodziny kolorów czerwonych. Druga możliwość to mocny kontrast. Piaskowa kanapa świetnie komponuje się z turkusem, kolorem cytrynowym, jasną brzoskwinia, purpurą, a także szmaragdową zielenią.

 

 

 Beżowa sofa

Jeśli zdecydujemy się na beżową kanapę, najlepszym rozwiązaniem będzie urządzenie salonu w ciemniejszych kolorach w palecie beży. Niezbędnym może okazać się próbnik kolorów, dzięki któremu znajdziecie sąsiadujące odcienie. Możecie także postawić na dodatki w kolorze bambusa lub ciemne rdzawe odcienie.

 

Zdjęcie profilowe: www.minimalisti.com