"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.tinywhitedaisies.tumblr.com

Skandynawski salon

Skandynawskie wnętrza cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Po inspiracjach kuchnią i sypialnią naszych północnych sąsiadów, czas na 20 pomysłów na salon w skandynawskim stylu.

Choć słyną z surowych wykończeń, skandynawskie wnętrza ocieplają atmosferę i optycznie powieszają przestrzeń. Salon, podobnie jak inne wnętrza urządzone w skandynawskim stylu, charakteryzuje się prostotą w formie i kolorystyce. (sprawdź poradnik – Jak urządzić salon?)

Istnieje tysiące sposobów na urządzenie typowego skandynawskiego wnętrza. Taką dowolność północny styl zawdzięcza prostocie wykonania i szeroko rozumianym zasadom.

Urządzając wnętrze w skandynawskim stylu powinniśmy używać klasycznych kolorów – bieli, brązu i czerni. Możemy jednak w łatwy sposób zmienić charakter wnętrza przełamując je mocniejszymi akcentami. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, aby na białych ścianach pojawiły się plakaty, a na jasnej podłodze kolorowe meble.

Podstawową zasadą o której musimy zawsze pamiętać jest używanie naturalnych materiałów, takich jak skóra i drewno, a także stawianie na proste konstrukcje i klasyczne meble. Zobaczcie jak to zrobić: