"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Hamak w salonie

Hamak gości w większości polskich ogrodów.  Podobno to nie tylko miejsce zabawy i wypoczynku, to nowa filozofia życia. Nie warto rezygnować z wygodnego i stylowego gadżetu, tylko z powodu kiepskiej pogody, czy braku ogrodu. To również doskonały element wyposażenia wnętrz.

 

Fotel hamakowy montowany w domu nie jest najnowszym, szalonym pomysłem projektantów. W mieszkaniach, apartamentach i domach funkcjonuje już od wielu lat.  Jednak odkąd w popularnym sklepie wnętrzarskim Almi Decor pojawiły się designerskie hamaki, cała Polska oszalała na ich punkcie.

Idealnie sprawdzą się w salonie, pokoju dla dziecka, czy sypialni. Problemem może okazać się montaż hamaków na suficie.  Na wielu portalach zwraca się uwagę na różnice montażu hamaków w zależności od jego rodzaju i systemu mocowań. Jednak, jak podkreślają eksperci zanim wybierzemy się do sklepu po wymarzony hamak zastanówmy się najpierw, z jakiego materiału wykonany jest Nasz sufit.

UWAGA!

Strop wykonany z teriwy, czy pustaka nie wytrzyma obciążenia podwieszanego fotela. Za to ceglany i betonowy sufit sprawdzi się idealnie. W takim przypadku należy zainstalować mocną śrubę, dobraną do wagi fotela. Wiele sklepów oferuje także zestawy montażowe, z odpowiednimi atestami wytrzymałości. Mocując fotel hamakowy do stropu pamiętaj, że odległości między sufitem a podłogą musi być równa lub większa niż 230 cm.  Dla posiadaczy stropu z mniej wytrzymałych materiałów rozwianiem może okazać się leżak montowany na ścianach. Dzięki rozłożeniu obciążenia taki hamak sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Zdjęcie profilowe: www.interiorholic.com