"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Narzuty w polskich sklepach

Narzuta na łóżko w mgnieniu okna zmieni wygląd całego pokoju, połączy dwa tapczany w jedno pokaźne łóżko, zakryje zabrudzony materac, a przede wszystkim doda wnętrzu kameralnego charakteru.

Babcina, puchowa, a może patchworkowa? Wybór nie należy do najprostszych. Narzuty w stylu retro, szyte  z kwadratów tworzonych na szydełku lub koronki cieszą się dużym powodzeniem. Trend powrotu do tradycji sprawił, że w wielu sklepach możemy kupić narzuty w stylu babcinym, a jeśli mamy odrobinę cierpliwości możemy wydziergać ją sami. Modne stały się także narzuty patchworkowe. To tworzone z kolorowych skrawków materiałów prawdziwe dzieła sztuki. Idealnie sprawdzą się w pokoju dziecięcym lub w sypialni urządzonej w stonowanych kolorach. Najbardziej uniwersalny pozostaje miły w dotyku pled. Dostępny w wielu kolorach i fakturach sprawdzi się na jako przytulna, niezobowiązująca narzuta.

Narzuta może być założona pod materac, lub sięgać do podłogo. Przy tradycyjnych łóżkach, tapczanach i babcinych narzutach idealnie sprawdzi się druga alternatywa. W nowoczesnych wnętrzach możemy schować narzutę pod materac. Problemem pozostaje tylko odpowiedni wymiar koca, nie warto kupować narzuty nie znając wielkości łóżka, skorzystajcie więc z sprawdzonych wymiarów:

 

Łóżko o szerokości 90 cm i długości 200 cm:

– narzuta założona pod materac – minimalny rozmiar 150 cm X 230 cm

– narzuta sięgająca do podłogi – minimalny rozmiar 170cm X 240 cm.

 

Łóżko o szerokości 160 cm i długości 200 cm:

– narzuta założona pod materac – minimalny rozmiar 220cm X 230 cm.


– narzuta sięgająca do podłogi – minimalny rozmiar 260cm X 250 cm.

 

 

 

 

Zdjęcie profilowe: www.aloteksa.lt