"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Błogi sen w klasycznym stylu

Sypialnia z duszą- w stylu retro

 Sypialnia w stylu klasycznym to  przytulne wnętrze, które szybko nie wyjdzie z mody. Elegancka, komfortowa i pełna przepychu, może być urządzana zarówno w tonacji ciemnej, ale i w jasnej, pastelowej.

RETRO1

Dominują tu ciepła kolorystyka i drewno.  Zabudowane regały z książkami po obu stronach łóżka to z pewnością ciekawe miejsce na domową biblioteczkę zarówno dla niej, jak i dla niego.

 

 

RETRO2


Wzorzysty dywan, ciężkie zasłony związane chwostami i klasyczne lampy z abażurem, to elementy, które w klasycznie urządzanych sypialniach pojawiają się stosunkowo często.

RETRO4

Sypialnia w stylu klasycznym z reguły bywa stonowana. Szlachetne materiały typu drewno czy szkło, powodują, że taki wystrój polecany jest nie tylko do domu, ale i apartamentów hotelowych o wyższym standardzie.

RETRO6

Czarno biała sypialnia to z kolei dowód na to, że klasyka może odejść od brązów. Podobnie jak w innych aranżacjach, także i tu liczy się przede wszystkim pomysł, jak również to, wśród jakich kolorów czujemy się najlepiej.
RETRO7

Ciężkie, odrestaurowane lub też stylizowane na stare drewniane meble dodatkowo podkreślają charakter takiej sypialni.Atłasowa narzuta na łóżko,  haftowana ręcznie pościel, klasyczny zegar najlepiej z wahadłem, lampka z abażurem, zasłony przewiązane chwostami i obraz w potężnej ramie to dodatki, których w każdej stylowo urządzonej sypialni zdecydowanie nie powinno zabraknąć. Polecana do dużych mieszkań i domów. W mniejszych może przytłaczać.