"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje

Przyjemny sen o Prowansji

Niezwykle istotna w prowansalskiej sypialni jest kolorystyka. Dlatego decydując się na ten styl, powinniśmy pokusić się o wprowadzenie przede wszystkim bieli, słonecznej żółci, błękitu, oliwkowej zieleni i lawendy.

 

pro6

Tak konsekwentnie utrzymana kolorystyka znakomicie będzie współgrać z kwiecistą fakturą ścian bądź mebli na których możemy zastosować tzw. przecierkę.Zastosowana przecierka na starych meblach dodatkowo nada wnętrzu sielskiego charakteru.

pro1


Meble w stylu prowansalskim wykonane są najczęściej z żelaza lub  litego drewna. I podobnie jak kolorystyka wnętrza utrzymane są zazwyczaj w jasnych odcieniach – żółci, bieli, szarości a niekiedy beżu.Choć zdarzają się też projekty inspirowane fioletem lawendy.

pro3

 

Ciekawym akcentem są delikatne rzeźbienia lub zdobienia motywami florystycznymi, które, jeśli tylko czujemy się na siłach, możemy wykonać sami, zdobiąc poszczególne elementy techniką découpage’u.Wykorzystując ozdobne elementy, pamiętajmy jednak aby zachować umiar i konsekwencje w ich zdobieniu.

pro2