"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.apartmenttherapy.com

10 powiększających sztuczek

Twoja sypialnia zajmuje najmniejszy pokój w mieszkaniu? Nie przejmuj się, to tylko złudzenie optyczne. Dzięki 10 powiększającym sztuczkom, za chwile wróci do normalnych rozmiarów.

 

1. Usuń bałagan

Może się wydawać, że to dość banalna porada, ale w bałaganie nie można stworzyć idealnej przestrzeni. W sypialni postaraj się nie trzymać niepotrzebnych przedmiotów. Schowaj książki, których nie czytasz i niepotrzebne gadżety (może tak jak ja masz w sypialni 3 budziki), pozbądź się starych kolekcji. Nie masz za dużo przedmiotów? Aby się o tym przekonać wykonaj proste doświadczenie, stań na środku pokoju i popatrz na podłogę. Co widzisz? Jeśli nie dostrzegłeś listwy przypodłogowej to niezawodny znak, że już najwyższy czas pozbyć się szpargałów.

 

2. Kupuj meble, które powiększają przestrzeń

Postaw na funkcjonalne meble narożne lub na półki, szafki i stoliki zawieszane na ścianie. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie zajmiesz cennej przestrzeni na podłodze.

 

 

3. Dostosuj wystrój wnętrz do wielkości łóżka

Twoje łóżko jest najważniejszym punktem w sypialni, to właśnie od niego będzie zależał wystrój wnętrza. Łóżko nie powinno być przesadnie duże. Bowiem proporcjonalnie do jego rozmiarów będziemy dobierać wielkość akcesoriów, takich jak: lampka, stolik nocny czy budzik.  To naprawdę działa!

 

4. Zwróć uwagę na sufit

Jeśli masz możliwość wykonania podwieszanego sufitu, nie wahaj się ani chwili dłużej. Taki zabieg optycznie powiększy twoją przestrzeń. Możesz również zastosować starą sztuczkę projektantów wnętrz – pomalować sufit na odcień jaśniejszy niż reszta ścian. Pamiętaj, że ciemna barwa zamyka przestrzeń, tworząc efekt klatki.

 

 

5. Postaw stylowy fotel

Wbrew pozorom dodatkowy mebel nie zmniejszy przestrzeni w Twojej sypialni. Stylowy fotel sprawi, że miejsce będzie wyglądało na wygodne i relaksujące. To znacznie ociepli atmosferę.

 

6. Dobierz szafę do wielkości pokoju


Zamiast tradycyjnej komody, postaw na wbudowane szafy. Jeśli nie masz takiej możliwości, nie ubieraj się przy jednym dużym meblu. Nieproporcjonalna do wielkości pokoju szafa, będzie go optycznie zmniejszała. Lepiej rozdzielić odzież na 2, 3 szafki.

 

 

7. Znajdź pomysłowy magazyn

Nie układaj rzeczy w jednym miejscu. Lepszym sposobem jest znalezienie pomysłowego schowka. Świetnym pomysłem są kufry, czy łóżka z dodatkową szufladą. Jeśli nie posiadasz łóżka ze schowkiem, pomyśl o plastikowych pudełkach na pościel. Idealnie mieszą się pod łóżko i można w nich naprawdę wiele zmieścić.

 

8. Powieś telewizor

Nie przekonuje do wyrzucenia telewizora z sypialni, to indywidualna decyzja. Jeśli jednak zdecydujecie się na kupno nowego sprzętu, pamiętajcie, że najmniej miejsca zajmuje telewizor wiszący na ścianie. Innym pomysłem jest przymocowanie niewielkiego telewizora do specjalnego uchwytu, przymocowanego do ściany. Wszystko po to, by zajmować jak najmniej miejsca na podłodze.

 

 

9. Wybierz odpowiedni kolor ścian

Ciemne kolory w niewielkiej sypialni nie są dobrym pomysłem. Jeśli lubisz purpurę, czerwień i brązy zarezerwuj je dla akcesoriów. Na ścianie postaw na jasne kolory i  naturalne oświetlenie.

 

10.  Znajdź punkt centralny

Przykuj uwagę jednym szczegółem w mocnym kolorze. Kup ciekawy fotel, narzutę na łóżko lub odważny wazon. Neutralny pokój z jednym mocnym akcentem będzie wyglądał na optycznie większy.

 

Zdjęcie profilowe: www.apartmenttherapy.com