"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.clos-ette.com

Jak urządzić perfekcyjną garderobę?

Na wielu portalach internetowym możemy znaleść tysiące porad, magicznych sztuczek, które sprawią, że nasza garderoba będzie zjawiskowa, uporządkowana i funkcjonalna. Jednak informacje te często bywają wybiórcze i błędne. Na szczęście specjaliści są zgodni – urządzenie garderoby jest dziecinie proste, oczywiście jeśli zastosujemy się do siedmiu, złotych wskazówek.

 

1. O garderobie warto już pomyśleć na etapie projektowania domu. Możemy wtedy zdecydować się na zupełnie oddzielne pomieszczenie. Miejsce to nie może jednak zajmować mniej niż 4 m.kw.

2. Zadbaj o odpowiedni wybór drzwi. Odpowiednio dobrane, nie tylko ochronią Twoje ubrania przed kurzem, ale przede wszystkim podkreślą charakter wnętrza.

www.freedownloadslink.com

www.freedownloadslink.com

3. Choć często o tym zapominamy, w garderobie najważniejsza jest dobra wentylacja. Dlatego zamiast półki, warto postawić na dodatkowe wieszaki.

4. O jakości i funkcjonalności garderoby świadczą specjalne artykuły wyposarzenia wnętrz. Dlatego tak ważne jest, aby każda najmniejsza rzecz w garderobie posiadała swoje oddzielne miejsce. Warto zainwestować np. w drążki do butów czy wieszaki do spodni i krawatów.


5. Aby ubrania nie gniotły się trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiednich odległości między wieszakami. Specjaliści twierdzą, że odległość pomiędzy płaszczami powinna wynosić co najmniej 150 cm, między marynarkami zaś 105 cm.

6. Bardzo ważnym elementem każdej garderoby jest oświetlenie. W tym pomieszczeniu warto postawić na oświetlenie punktowe skierowane bezpośrednio na półki i wieszaki.

7. Warto również  wygospodarować miejsce na rzeczy rzadko używane. W tej roli świetnie sprawdzi się najwyższa półka.

Zdjęcie profilowe: www.clos-ette.com