"Na naszym blogu znajdziesz inspiracje i pomysły,
jak w nietuzinkowy sposób urządzić swoje mieszkanie,
dom czy nawet pokój" - Mieszkaniowe Inspiracje
www.pintomicasa.com

20 pomarańczowych pokoi

Nasza czytelniczka Magda już niedługo przeprowadza się do nowego pokoju. Marzy jej się wyrazisty, pomarańczowy pokój z neutralnymi dodatkami. Poprosiła więc MieszkanioweInspiracje o kilka pomarańczowych aranżacji. Oto 20 sprawdzonych pomysłów!

Pomarańczowy kolor ścian, mebli i dodatków pobudza do uśmiechu. To kolor symbolizujący wyzwolenie od nałogów i słabości, optymizm, przedsiębiorczość i ambicję. Nic dziwnego, że kolor pomarańczowy, tak bardzo popularny w secesji i latach 60. XX wieku, powraca na salony.

Polecamy: Mieszkania Siechnice – oferty nowych mieszkań dostępne wprost od deweloperów

Kolor pomarańczowy lubi przestrzenie, dlatego najlepiej wygląda w dużych, przestronnych pokojach. W 2013 roku modne są połączenia pomarańczu z dwoma topowymi kolorami – żółtym lub niebieskim. Taka mieszanka świetnie sprawdzi się we wnętrzach w klimacie art – deco i odważnych pomieszczeniach inspirowanych impresjonizmem. Ognisty pomarańczowy kolor dobrze wygląda również w duecie z chłodną zielenią. Jeśli zaś nie boimy się wyzwań i kontrastów połączmy pomarańcz z…różem. Jednak najbezpieczniejszym, a jednocześnie stylowym połączeniem jest pomarańcz w duecie z białymi ścianami i brązowymi dodatkami. Pomarańczowa ściana w zestawieniu z bielą zyskuje świetlistości, a kolor wydaje się być cieplejszy i niezwykle inspirujący.